Danes vam bomo pri Game Gangu predstavili najnovejši prenosni računalnik iz serije Lenovo Legion, ki kliče na ime Slim 7! Ta že v imenu pove, kaj je njegova ključna lastnost – saj je s svojimi 18 milimetri višine eden najtanjših gaming prenosnikov, ki pa naj bi po navedbah proizvajalca vseeno zagotovil kvalitetno, ne-hendikepirano izkušnjo igranja.
Železnina, kot se spodobi
Enota, ki jo imamo na testu se ponaša z Intelovim procesorjem desete generacije, 24 gigabytov hitrega DDR4 pomnilnika in grafično kartico Nvidia Geforce GTX 1660 Ti. Slednja prikazuje sliko na 15,6 palčnem Full HD ekranu, ki sliko na – za gaming prenosnik – kvalitetni IPS matriki osvežuje 144-krat na sekundo brez opaznega motion blura ali ghostinga. Da ne bo primanjkovalo prostora za službene oz. šolske dokumente in da se bodo te nalagale bliskovito hitro, so pri Lenovu vgradili M.2 NVMe PCIe SSD disk, ki je velik kar 1 terabajt, z možnostjo razširitve preko vgraditve še dodatne enote.
Na prstne odtise občutljiv aluminijast tank
Ampak medtem, ko specifikacije lahko govorijo eno, pa je popolnoma drugo izkušnja igranja ter uporabe. No, na Lenovo Legion Slim 7 to resnično ni problem – saj je v celoti iz aluminija izdelano ohišje, kot tudi na splošno kvaliteta izdelave vrhunska. Ohišje se ne upogiba ob uporabi, vsi tečaji so solidni in ne vidimo, da bodo po letu dni razpadli ter navkljub tankosti nikoli nimamo niti trohice dvoma, da bi lahko šlo kaj narobe. Istočasno je celoten design konsistenten z drugimi izdelki Lenova, vendar daleč najbolj subtilen in bi nas ne čudno gledali, če bi ga na sestanku dali na mizo. Gamersko poreklo se vidi le s fan-grilli, ki so razpredeni po celotni spodnji površini prenosnika in pa z napisom LEGION, ki je spet, minimalno osvetljen in skupaj z gumbom za vklop “dihata”, ko je računalnik v spanju. Izgled resnično na mestu. Edina stvar, ki nekoliko zmoti, je občutljivost materiala na prstne odtise, ki jih boste morali ob nakupu pač redno odstranjevati.
Povezljivost, oziroma manko teh
Ker govorimo o Slim seriji prenosnih računalnikov, je izjemnega pomena dejanska velikost – ta znaša 356 x 250 x 17,9 milimetra in ki skupaj z maso 1,86 kilograma sestavlja tak kompakten in eleganten končni produkt, za katerega verjamemo, da ga proizvajalec ni namenil samo gamerjem, marveč tudi drugim zahtevnejšim uporabnikom, bodisi ustvarjalcem vsebin, video in avdio profesionalcem in podobno. No, slednji skupini, ki je bolj kot na “okna” navajena na “jabolčnik”, pa ne bo nič posebnega lastnost, ki je zagotovo največja pomanjkljivost Lenovo Legion Slim 7 – in sicer je to pomanjkanje IO vmesnih povezav. Razumemo, da so morali pri taki tankosti nekje rezati, vendar to, da ni na izdelku višjega cenovnega razreda HDMI ali DisplayPort, niti Ethernet porta nima in ima le dva USB 3.2 na zadnji ter dva Thunderbolt 3.0 z USB C konektorjem na desni, na levi pa TRRS 3.5mm konektor za zvok in čitalec SD kartic. No, kot prej rečeno, navdušencem nad Apple bo ta nuja po kupovanju donglov oz. razširitvenih vmesnikov za vsako posamezno stvar sprejemljiva, vi pa se odločite sami.
Hladen pod pritiskom, a sopiha
Med prvimi stvarmi, na katere pomislimo, ko slišimo besedno zvezo “gaming prenosni računalnik”, je zagotovo hlajenje. Lenovo Legion Slim 7 zelo dobro kroti odvečno toploto, ki jo proizvajata procesor in grafična kartica. Tako med igranjem video iger ni bilo moč občutiti toplote na ohišju. Ko računalnik uporabljamo na bateriji so ventilatorji tudi med geekanjem izredno tihi – skoraj neslišni – ko pa ga priklopimo na napajanje in poženemo video igro, pa je zgodba povsem drugačna. Ventilatorji postanejo zelo glasni, kar bo verjetno zmotilo marsikaterega uporabnika, ki med igranjem ne nosi slušalk.
Ena izmed boljših lastnosti Lenovo Legion Slim 7 je 15,6 palčni, Full HD ekran z IPS tehnologijo in hitrostjo osveževanja 144 Hz. Ekran skupaj z grafično kartico NVIDIA GeForce GTX 1660 Ti Max – Q, zagotavlja izjemno gaming izkušnjo, kljub temu, da poganjamo igre na ultra tankem prenosnem računalniku.
Konkretna igralna seansa baterije in “Dolby” zvok
Baterija velikosti 71 WHr dobro drži. Uradne specifikacije sicer navajajo 8 ur delovanja v načinu mirovanja, med našim testiranjem pri normalni uporabi pa je baterija zdržala cca. 4-5 ur, kar ustreza pričakovanjem za take naprave.
O zvočnikih ni veliko za povedati. Podpirajo Dolby Atmos tehnologijo, kar danes ni več nič posebnega. Zvok je soliden, verjamem pa, da mnogim ne predstavlja odločilnega faktorja pri izbiri novega prenosnika.
Povzetek
Lenovo Legion Slim 7, bi priporočal vsem, ki ne bodo pogrešali HDMI, DisplayPort in Ethernet vhodov, obenem pa bi radi imeli zmogljiv prenosni računalnik, ki je kos vsem vsakodnevnim nalogam in je zmožen pognat tudi zahtevnejše video igre. Idealen je za študente in ljudem v poslovnem okolju, ki potrebujejo zmogljivejši računalnik in ne želijo velike, težke naprave, ki predstavlja večino teže nahrbtnika ali poslovne torbe. Kako bi računalnik opisali s petimi besedami? Lenovo Legion Slim 7 je zame kakovosten, hiter, zmogljiv, atraktiven in priročen. V številkah si zasluži solidnih 9/10.
Vroča ponudba za gamerje
Lenovo Legion 5 i7-10750H/16/256+1/2060 prenosni računalnik
1.799,99 €